Skuteczne zabezpieczenia przed gołębiami

zabezpieczenia przed ptakami

Każdego dnia przechadzając się miejskim chodnikiem lub czekając na przystanku autobusowym widzimy stada gołębi i skutki ich obecności. Brudne dworce i ulice wynikają między innymi z oswojenia tych ptaków. Ludzie nie zdają sobie spawy, że dokarmiając gołębie przyzwyczajamy je do obecności człowieka i przebywania w miejscach przez nas uczęszczanych. W większości jesteśmy także nieświadomi konsekwencji, jakie może wywołać kontakt z gołębiami. Ich pióra i odchody są naturalnym środowiskiem bakterii i wirusów, które zagrażają zdrowiu człowieka. Co możemy zrobić, żeby ptaki zmieniły swoje przyzwyczajenia?

W pierwszej kolejności po prostu zrezygnujmy z dokarmiania gołębi. Wpłynie to nie tylko na zmianę ich ulubionych miejsc do przesiadywania, ale także zapobiegniemy procesowi, w którym to ptaki zatracają swoje naturalne instynkty. Istnieją też różne zabezpieczenia przed ptakami.

Jednym ze sposobów na pozbycie się nieproszonych gości z Warszawskich dworców i przystanków jest instalacja specjalnego systemu kolców, który uniemożliwia gołębiom przesiadywanie w tych miejscach. Warto zaznaczyć, że system ten jest w pełni bezpieczny dla ptaków. Kolce mają tępe zakończenia, aby nie robić im krzywdy, a jedynie odstraszać. Istnieje mnóstwo rodzajów kolców, dzięki czemu można je zamontować w dowolnym miejscu. Korpus takiego modułu wykonany jest z przezroczystego poliwęglanu, dzięki czemu nie tylko jest odporny na skrajne warunki atmosferyczne, ale także nie wpływa negatywnie na wizerunek obiektu, na którym jest zainstalowany.

Innym sposobem na „wyrzucenie” gołębi z danego miejsca są specjalne siatki. Są one stosowane głównie na balkonach mieszkań. Montowane są w taki sposób, aby ptaki nie miały dostępu na nasz taras lub parapet. To rozwiązanie również jest całkowicie bezpieczne dla ptaków.

Stosując wyżej wymienione metody mamy bezpośredni wpływ na czystość polskich dworców, ulic i chodników. O ile nie możemy całkowicie pozbyć się gołębi z naszego otoczenia, o tyle skutecznie możemy ograniczyć ich obecność w miejscach najczęściej uczęszczanych przez ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *