Dezynfekcja miejsca zgonu

sprzątanie po zgonie warszawa

Śmierć zawsze zaskakuje, za to nie zawsze przychodzi w szpitalnym łóżku. Do zgonu dochodzi w różnych okolicznościach, w różnych miejscach, a ciało nieboszczyka często nie jest odnajdywane od razu. Może dojść do jego rozkładu, ciało może być w naruszonym stanie, a tuż obok zwłok mogą infekować pomieszczenie fekalia, krew czy płyny ustrojowe. Pamiętajmy o tym, że pomieszczenie, w którym leżał nieboszczyk, zawsze należy dokładnie sprzątnąć i zdezynfekować i absolutnie nie mogą tego robić amatorzy.

Jeszcze do niedawna takimi pracami zajmowała się rodzina bądź bliscy osoby zmarłej. Dzisiaj dla zachowania pełnego bezpieczeństwa, ale też uniknięcia traumy, wynajmuje się w tym celu profesjonalistów. Nietrudno ich znaleźć, bo w wyszukiwarkę można wpisać hasło typu „sprzątanie po zgonach warszawa”. Najlepsze firmy sprzątające mają w swojej ofercie tego rodzaju usługi.

Weźmy pod uwagę, że pomieszczenie, w którym doszło do rozkładu ciała, należy gruntownie oczyścić nie tylko ze względu na przykry zapach, jaki się w nim unosi. Ten rzeczywiście wprost wżera się w ściany, meble, podłogę i ogólnodostępnymi środkami raczej się go nie pozbędziemy. Priorytetową kwestią jest zaś dezynfekcja, bo przecież trupi jad jest niebezpieczny dla zdrowia osób żyjących. W rozkładającym się ciele zawartych jest mnóstwo toksyn, wirusów, bakterii, pasożytów. Jedynym sposobem, by pomieszczenie mogło być znowu używane, jest zabieg jego ozonowania. Ozonowanie mogą zaś wykonywać tylko eksperci. Pracownicy firm sprzątających ubierają specjalne uniformy i rozpylają profesjonalny środek. Ozonowanie sprawia, że z wnętrza skutecznie usuwany jest nie tylko nieprzyjemny zapach, ale też wszelkie bakterie, grzyby, roztocza, wirusy. Tylko w ten sposób pomieszczenie może być przygotowane do ponownego użytkowania.

Sprzątanie po zwłokach z całą pewnością nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Chociażby dlatego oddajmy je w ręce profesjonalistów. Zadbajmy też o nasze zdrowie i komfort przebywania we wnętrzu, w którym ktoś zmarł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *