Rowerzysta – zboczeniec wreszcie zatrzymany

Ponad tydzień temu, na jednym z portali społecznościowych, opublikowany został apel radnego z Brwinowa. Zwracał się on do rodziców dzieci, by uważali na swoje pociechy. W okolicach grasuje bowiem mężczyzna, który obnażał się przed małoletnimi.Dowodem były nagrania z monitoringu jednego z osiedli. Na zdjęciach widać dokładnie rowerzystę, który zaczepia dwie dziewczynki. Jak później obie zeznały, podobno miał namawiać je do dotykania.

lol

Reakcja dorosłych była natychmiastowa. Kilka setek komentarzy i udostępnień nie pozostawiło złudzeń. Znaleźli się kolejni świadkowie. Podobno rowerzysta, który pokazywał dzieciom swoje genitalia, grasował też w Błoniu, Milanówku i Grodzisku. Zawsze jeździł na charakterystycznym jednośladzie.

Sprawa została zgłoszona na Policję a nagrania z osiedlowego monitoringu w Brwinowie zabezpieczone. Rozpoczęło się śledztwo – zarówno funkcjonariuszy jak i rodziców, którzy zobowiązali się odnaleźć zboczeńca.

Udało się. Policja w Pruszkowie, która zajmowała się sprawą ogłosiła właśnie, że podejrzany mężczyzna został już zatrzymany. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu, na razie na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu natomiast aż pięć zarzutów. Grozi mu do trzech lat więzienia za obnażanie się przed małoletnimi i zaspokajanie swoich potrzeb seksualnych poprzez namawianie do obcowania seksualnego dzieci.

Cieszymy się, że w tym przypadku udało się szybko zatrzymać podejrzanego. Niestety, na terenie Warszawy i w okolicach niemalże każdego dnia słychać o podobnych przypadkach a sprawcy nadal pozostają na wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *