Zamknięta Górczewska

Już w połowie listopada rozpocznie się budowa kolejnego odcinka II linii metra. Tym razem turecka firma będzie tworzyć podziemne tunele na Woli. Eksperci potwierdzają, że utrudnienia w ruchu na tej warszawskiej dzielnicy mogą trwać nawet 6 lat! Od 1 roku do 2 lat może być zamknięta ulica Górczewska, jedna z głównych arterii tej części stolicy.

O zmianach i rozpoczęciu budowy metra poinformował Ratusz. Ulica Górczewska ma zostać całkowicie zamknięta, podobno do ruchu mają być dopuszczone jedynie autobusy. Co więcej, nieprzejezdna ma być też ulica Płocka a ulica Wolska i Kasprzaka będzie zwężona. Zamknięte mają być też mniejsze uliczki dojazdowe, takie jak ulica Ciołka czy Księcia Janusza.

Ulica Górczewska ma zostać zamknięta jako pierwsza. Nieczynny będzie cały odcinek, od ulicy Prymasa Tysiąclecia do Płockiej. Wszystko dlatego, że jako pierwsze powstaną stacje „Młynów” i „Księcia Janusza”, które będą w jej niedalekiej odległości.

Ale utrudnienia wpłyną na komfort wszystkich mieszkańców Woli. Już teraz przewiduje się ogromne korki na drogach dojazdowych. Weźmy pod uwagę, że ulica Górczewska, Kasprzaka i Wolska są największymi na tej dzielnicy.

Miejskie Zakłady Autobusowe nie potwierdzają jeszcze zmian w komunikacji. Nie wiadomo dokładnie, na jakich odcinkach trasa autobusów zostanie całkowicie zmieniona. Pewnym jest, że tam, gdzie powstaną największe utrudniania, mają być podstawiane dodatkowe linie, ma zostać też zwiększona częstotliwość jazdy autobusów, które jeżdżą po Woli. Najgorzej będą mieć kierowcy samochodów, bo dla nich ulice zostaną całkowicie zamknięte. Mieszkańcy Woli otrzymają specjalne przepustki, dzięki którym będą mogli dojeżdżać do domów a przy Wola Parku ma zostać zorganizowany parking typu „Parkuj i Jedź”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *