Atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy

atrakcje dla dzieci z Warszawy

Bez wątpienia, dzieci mieszkające na terenie województwa mazowieckiego mają się z czego cieszyć. To właśnie na tym w tej części Polski zorganizowano najwięcej atrakcji dla najmłodszych. Rzecz jasna, największe skupisko ciekawych miejsc jest w samej Warszawie. Ale nie tylko. Tym wszystkim, którym znudziły się już stołeczne propozycje, polecamy uciec nieco dalej, za miasto. Moc uciech czeka tam na całe rodziny.

Można udać się do Twierdzy Modlin, a tam odbyć wyprawę misiowym szlakiem. Miłośnicy historii poznają zaś losy samej Twierdzy – jako forteca obronna powstała przecież na polecenie Napoleona. Ci zaś, którzy wolą raczyć się jakościową muzyką mogą udać się do Żelazowej Woli. Tam poznają życiorys Fryderyka Chopina i spędzą czas w zabytkowym, pięknym parku. W Otrębusach zaś funkcjonuje Muzeum Motoryzacji i Techniki. To nie lada gratka dla przyszłych kierowców, którzy od pierwszych lat swojego życia fascynują się samochodami.

Okolice Warszawy oferują dużo więcej. Można pojechać do kompleksu termalnego w Mszczonowie i tam spędzić cały dzień w uzdrowicielskiej wodzie. Można wybrać się na spływ kajakowy Narwią, iść na spacer do Parku Kampinoskiego, w Julinku zaś spróbować swoich sił na parku linowym. Sporą atrakcją jest też zamek w Czersku, hodowla strusi afrykańskich w Gołkowie, stadnina koni w Podkowie Leśnej, tor kartingowy w Szymanowie oraz miasteczko westernowe nieopodal Piaseczna.

Na cały dzień można wybrać się też nieco dalej. Zadziwia najdłuższy rynek w całej Europie, jaki znajduje się w Pułtusku, ZOO w Płocku, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Zagroda Kurpiowska w Kadzidle i Farma Iluzji koło Trojanowa.

Wiele zależy od pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Jeśli mamy kilka godzin, raczej udajmy się na relaksacyjny spacer do podwarszawskiego lasu. Jeśli natomiast chcemy zorganizować cały dzień pełen wrażeń, pojedźmy nieco dalej. Idealnie jest, kiedy połączymy rozrywkę z edukacją. To najlepszy plan dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Warto przecież zadbać nie tylko o kondycję fizyczną najmłodszych, ale i ich rozwój. Wybierajmy atrakcje dla dzieci z Warszawy, w których nie ma miejsca na nudę. Zwracajmy przy tym uwagę na ich zainteresowania. Jeśli wybieramy się na wycieczkę z większą grupą, raczej zadbajmy o to, by każda z osób znalazła na miejscu rozrywkę idealną dla siebie. Właśnie dlatego tak polecane są kompleksy, parki rozrywkowo edukacyjne.

Musimy mieć na uwadze, że przeciętny kilkulatek może nie uznać muzeum za miejsce atrakcyjne. Dziewczynki, zamiast samochodów na pewno wolałyby podziwiać lalki czy kolekcje pluszowych misiów. Dla aktywnego ucznia szkoły podstawowej lekcja historii w czasie wolnym od nauki może nie być niczym przyjemnym. Może lepiej rozwijać wtedy dziecko poprzez zabawę? Udowodniono zresztą, że właśnie taka forma edukacji jest najkorzystniejsza. Na przykład, we wspomnianej Farmie Iluzji dzieci mogą oddać się szaleństwu na dmuchanych zamkach i licznych placach zabaw, ale poznają też tajniki eksperymentów fizycznych. Będą miały także okazję obcować z prawdziwymi czarami. No, ale żeby się o tym przekonać, trzeba wyruszyć w podróż do tego parku i spędzić tam aktywnie cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *