Wola jak Wenecja

Taki jest plan stołecznych urzędników. Już niedługo skwer przy słynnym Pedecie zmieni swoje oblicze. Powstała koncepcja zagospodarowania tego terenu i wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Woli mogą mieć powody do zadowolenia. Plac u zbiegu ulic Młynarskiej i Wolskiej już niedługo zamieni się w klimatyczny park rozrywki.

W miejscu skweru ma powstać strefa rekreacyjna i parkowa, ale również animacyjna i wydarzeń sąsiedzkich. Nie zabraknie placu zabaw dla najmłodszych czy alei spacerowej dla całych rodzin. Całość ozdobią sznurowe lampy, identyczne z tymi, jakie znajdują się w Wenecji – ma być to nawiązanie do nieistniejącego baru Wenecja, który kiedyś funkcjonował w tym miejscu i cieszył się ogromną popularnością.

Co ciekawe, projekt tego miejsca był konsultowany z mieszkańcami Woli i w pełni odpowiada ich oczekiwaniom. Na skwerze znajdą się ławki, stojaki na rowery, zasadzone zostaną kolejne drzewa i rośliny. Ma to być bezpieczna i przyjazna wszystkim przestrzeń do spędzania wolnego czasu w gronie całej rodziny.

Skwer w nowej odsłonie ma być oddany do użytku za jakieś 3 lata. Do końca maja mieszkańcy Woli mają jeszcze szansę na wyrażenie swojego zdania w jego sprawie. W centralnych punktach tej dzielnicy rozstawione zostaną punty konsultacyjne. Konsultacje będą też możliwe podczas dwóch ważnych imprez, jakie niedługo odbędą się na terenie dzielnicy – to Święto Kolonii Wawelberga (21 maja) oraz Piknik Sąsiedzki (13 maja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *