Tramwajem na Wilanów

To już pewne. Mieszkańcy Warszawy już niedługo będą mogli cieszyć się kolejną siecią linii tramwajowej. Tym razem, będzie ona przebiegać z Woli na Wilanów. Największa w ostatnich latach tego rodzaju inwestycja w mieście ma być zakończona do roku 2022. Właśnie do tego czasu Wola zostanie połączona torami tramwajowymi bezpośrednio z Ochotą, Mokotowem i właśnie Wilanowem.

To mieszkańcy tej ostatniej dzielnicy mają się chyba z czego cieszyć najbardziej. Ta część Warszawy w ostatnich latach mocno się rozbudowuje, ale komunikacja miejska na tych terenach nadal „kuleje”. Za sprawą linii tramwajowej ma się to zmienić a nowy środek komunikacji ma przede wszystkim zmniejszyć istniejące korki.

Tramwaje Warszawskie zaplanowały budowę trasy w kilku etapach. W pierwszy tory mają powstać na odcinku od Dworca Zachodniego do ulicy Grójeckiej, później od ulicy Puławskiej aż do Miasteczka Wilanów. Wiadomo, że cała trasa liczyć będzie prawie 20 kilometrów torów. Planowane są też liczne rozwidlenia a nawet tunel z wlotem przy ulicy Żwirki i Wigury oraz wylotem przy ulicy Świętego Boboli.

Rozpoczęcie budowy nowej sieci tramwajowej rozpocznie się po uzyskaniu wszystkich pozwoleń środowiskowych i ustaleniu jednego planu. Propozycji jest teraz kilka, różnią się przede wszystkim kosztami realizacji, ale i utrudnieniami dla Warszawiaków, jakie wystąpią na etapie budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *