Ile trzeba czekać na rehabilitację kręgosłupa?

poradnia ortopedyczna warszawa

Okazuje się, że z bólem kręgosłupa różnego rodzaju boryka się nawet co druga, dorosła osoba. Specjaliści potwierdzają, że jedną ze skutecznych, a jednocześnie w pełni bezpiecznych metod leczenia jest rehabilitacja. Warszawa posiada co najmniej kilka profesjonalnych placówek, w których takową można zastosować.

Rehabilitacja musi być dopasowana indywidualnie. Najczęściej w jej skład wchodzi gimnastyka, masaże, krioterapia czy laseroterapia. Wszystkie zabiegi muszą odbywać się w regularnych seriach, by pacjent mógł odczuwać wyraźną ulgę. Tylko w skrajnych przypadkach konieczna staje się operacja chirurgiczna dla ratowania zdrowia, a nierzadko również życia.

Ogromną bolączką polskiej służby zdrowia jest brak wyspecjalizowanych medyków oraz klinik ortopedycznych. Wszystko to sprawia, że ogrom pacjentów musi oczekiwać w długich kolejkach do specjalisty. Formalnie proces realizacji rehabilitacji odbywa się w ten sposób, że chory najpierw musi udać się do ortopedy i dopiero ten medyk wystawia skierowanie do placówki, jaką jest poradnia ortopedyczna. Warszawa może pochwalić się ich największą liczbą, ale i tak kolejki do ortopedów sięgają co najmniej kilku miesięcy, a nawet lat. W licznych przypadkach to zbyt długo, by zachować pełne zdrowie, a zmiany wywołane niekorzystnymi zmianami ortopedycznymi mogą być już trwałe.

Jak wspomnieliśmy, długie oczekiwanie na wizytę u ortopedy nie jest warunkiem pozytywnym, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność szybkiego leczenia. Aby ominąć kolejki, Polacy mogą jednak korzystać z klinik prywatnych. Te dysponują w pełni profesjonalnym zapleczem medycznym i zatrudniają najlepiej wykwalifikowanych lekarzy. Co ciekawe, prywatna opieka lekarska jest oczywiście płatna, natomiast wiele takich obiektów podpisało umowę z NFZ. Środki potrzebne na przywrócenie zdrowia mogą być również pozyskane z prywatnej polisy ubezpieczeniowej oraz odszkodowania, jakie pacjent otrzymuje za utratę zdrowia, na przykład w wyniku wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *