Stacja kontroli pojazdów a koronawirus – stosowane zabezpieczenia

stacja kontroli ochota

Ministerstwo Infrastruktury jasno podkreśla, że żadna stacja kontroli pojazdów nie musi być zamknięta w czasach pandemii koronawirusa. Fakt, że mnóstwo obiektów handlowych oraz usługowych pozostaje nieczynnych, natomiast badanie techniczne auta jest obowiązkowe, jeśli tylko właściciel pojazdu mechanicznego chce się nim poruszać po krajowych drogach. Co ważne, wizyta na stacji kontroli pojazdów jest konieczna raz w roku, może zdarzyć się, że właśnie upływa termin aktualności poprzedniego badania.

Czy trzeba jakoś specjalnie przygotować się do wizyty celem przeprowadzenia badania technicznego samochodu? Zaleca się zabranie maseczki oraz jednorazowych rękawiczek. Warto też stosować odpowiedni, co najmniej 1,5 metrowy odstęp od diagnosty i innych pracowników. Przed samą wizytą należy zadzwonić i umówić się na badanie, zaleca to każda stacja kontroli. Ochota, Mokotów czy Żoliborz, bez względu na dzielnice wszystkie stacje stosują podobne zabezpieczenia. Wykonanie telefonu pozwoli nie tylko umówić się na badanie techniczne w wyznaczonym czasie, ale również zaplanować pracę diagnostów w optymalnym bezpieczeństwie. Unika się wtedy kolejek oraz spotkań kilku klientów w jednym czasie.

Warto też wspomnieć, że na każdej stacji kontroli pojazdów znaleźć można płyn do dezynfekcji, a sam obiekt jest regularnie dezynfekowany profesjonalnymi metodami. Diagności zachowują optymalne środki ostrożności. Często pracują na zmiany i dezynfekują wszelkie narzędzia przed i po każdym użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *