Buty na motor

akcesoria motocyklowe

Rozpoczynając sezon motocyklowy musimy pamiętać o tym, że poza odpowiednim przygotowaniem swojego jednośladu jest również odpowiednie zaopatrzenie się w odzież. Bardzo ważny jest kombinezon na motor oraz kask, do tych elementów przywiązujemy największą uwagę i stawiamy na odzież dobrej jakości i dobrych marek, ponieważ tylko taka spełnia swoje zadania i zapewnia zarówno komfort jak i bezpieczeństwo podczas jazdy. Niestety często zwracając uwagę tylko na kask i kombinezon zapominamy o obuwiu, które jest równie ważne.

Rodzaje obuwia motocyklowego

Jest kilka rodzajów obuwia na motor. I nie chodzi tu oczywiście tylko kolor czy wygląd, ale przede wszystkim o budowę oraz warunki, w jakich będzie używane obuwie. Jednymi z najpopularniejszych butów są buty dainese które sprawdzają się na różnych trasach. Jeżeli chodzi o rodzaje butów to miłośnicy cruiserów, Hopperów najczęściej decydują się na buty z lśniącej skóry z widocznym obcasem. Z kolei zwolennicy maszyn sportowych zdecydowanie preferują wysokie skórzano-plastikowe buty z ogromną ilością ochraniaczy, które niestety są sztywne i nie zachęcają do częstego schodzenia z jednośladu. Typowi motocykliści podróżnicy lubują się przede wszystkim w butach turystycznych. Ten rodzaj obuwia nadaje się do spacerów i wędrówek, dlatego sięgają po niego właśnie motocykliści turyści, których poza jazdą na motorze fascynuje również zwiedzanie miejsc, przez które przejeżdżają.

 

Jak dobrać buty dla motocyklisty

Najważniejszą kwestia podczas wyboru odzieży na motor w tym również obuwia jest kwestia dobrego dopasowania rozmiaru. W przypadku butów trzeba podejść do tego naprawdę profesjonalnie i przymierzyć kilka modeli, buty kupowane na oko przez Internet nie zawsze będą się sprawdzały, a wygodne buty na motor to kwestia mająca duże znaczenie.

Zarówno w kwestii kasku i nie ma to znaczenia czy jest to kask agv czy kask krios jak i w kwestii obuwia jakikolwiek dyskomfort w postaci zbyt dużego ucisku bądź zbyt wielkiego luzu nie wchodzi w rachubę, ponieważ elementy garderoby nie będą wówczas w stu procentach spełniały swoich zadań.

Więcej informacji:  https://black-garden.pl/kask-to-podstawa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *