Zlot Syren w Warszawie

Już 18 września, na Placu Defilad odbędzie się zlot samochodów zabytkowych „Najpiękniejsza Warszawa”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny więc zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji.

To już kolejna odsłona tego rodzaju eventu. Do stolicy zjadą się właściciele swoich zabytkowych pojazdów, by zaprezentować je szerokiej widowni. Przede wszystkim będą to osoby, które w swoich garażach trzymają Warszawy oraz Syreny. Ale nie zabraknie także innych pojazdów, które są symboliczne dla powojennej odbudowy stolicy.

W czasie zlotu zorganizowany zostanie konkurs. Wybrani zostaną zwycięscy w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Warszawa, Najpiękniejsza Syrena oraz Elegant na Szosie. W jury konkursu zasiądą rodowici Warszawiacy, którzy dokonają zbiorowej oceny.

Na miłośników motoryzacji z dawnych lat czekać będzie mnóstwo niespodzianek. Sporą atrakcja będzie na pewno pawilon, w którym zorganizowane zostaną warsztaty z udziałem byłych pracowników FSO. W tym samym miejscu, będą też wyświetlane filmy ukazujące historię polskiej motoryzacji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00. Konkurs będzie miał swój początek o godzinie 12:00. Filmy będą wyświetlane od 13:00. Na 14:00 zaplanowano spotkanie z dyrektorem FSO, Edwardem Pietrzakiem. O godzinie 16:00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, po czym wydarzenie zakończy się. Podczas całego eventu rozstawione zostaną też stoiska handlowe, na terenie zlotu puszczane będą również muzyczne hity z dawnych lat.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zlocie. Niekoniecznie trzeba być właścicielem zabytkowego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *