Wypadki samochodowe w Warszawie – Sierpień 2016

Statystyki, jakie dotyczą wypadków drogowych na warszawskich ulicach niestety nie są optymistyczne. Każdego roku, na stołecznych drogach dochodzi do nich coraz częściej. Podobno winą obarcza się przede wszystkim brak fotoradarów, które pilnowały prędkości warszawskich kierowców.

Ale to nie wszystko, stołeczna Policja wskazuje, że spora część wypadków drogowych to wina roztargnienia kierowców. Nie patrzą na znaki drogowe, ale jeżdżą „na pamięć”. Większość z nich korzysta w trakcie jazdy z telefonów. Część wypadków powodują też piesi oraz kierowcy spoza Warszawy, którym trudno dostosować się do warunków panujących na ulicach miasta.

Do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi każdego dnia. Tylko w sierpniu tego roku, Policja odnotowała co najmniej kilkadziesiąt wypadków drogowych. W większości z nich na szczęście nie ucierpiał nikt. Zdarzyły się również kolizje, w których uczestnicy zostali ranni, było też kilka takich, w których odnotowano ofiary śmiertelne.

Serwisy informacyjne już od rana publikują newsy o tym, co dzieje się na warszawskich drogach. „Potrącono rowerzystę”, „Samochód wpadł na barierki”, „Zderzenie aut osobowych”, to tylko niektóre z tytułów, jakie mamy okazję czytać niemalże każdego dnia.

Wypadek na Rondzie Wiatraczna

Wypadek na praskim Rondzie Wiatraczna miał miejsce 10 sierpnia, około 17:30. Zostało w nim rannych kilkanaście osób, ponieważ zderzyły się wtedy tramwaj, autobus oraz samochód. Wiadomo na pewno, że wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi, Policja bada natomiast jednoznaczną przyczynę kraksy. Tego dnia, nastąpiły spore utrudnienia w ruchu, kierowcy aut stali w kilometrowych korkach, został wstrzymany też ruch tramwajowy. Do szpitala trafiło 16 osób, na szczęście stan wszystkich poszkodowanych jest stabilny.

Wypadek na Woronicza

Kilka dni przed wypadkiem na rondzie Wiatraczna doszło do zderzenia tramwaju z samochodem. Tym razem, wypadek miał miejsce przy ulicy Woronicza. Jedna osoba została ranna, ale jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Do szpitala karetka odwiozła kierującą samochód, który zderzył się z tramwajem.

Ponieważ kolizja miała miejsce około 8:30, utrudnienia w ruchu były dosyć dotkliwe dla dojeżdżających do pracy, przede wszystkim w stronę Służewca.

Wypadek na Fieldorfa

Dużo gorszy w skutkach wypadek miał miejsce na warszawskim Gocławiu. 3 sierpnia, po godzinie 17:00, na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa z Meissnera zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich wjechał na chodnik. W wyniku wypadku nie żyje kobieta, która stała na chodniku, ranne zostało też roczne dziecko oraz kilka osób dorosłych.

Będzie bezpieczniej

Jest nadzieja, że w Warszawie będzie o wiele bezpieczniej a Policja będzie odnotowywać coraz mniejszą liczbę wypadków. Wpływ na to będzie miał zapewne stan ulic, po których poruszają się auta. W stolicy, w okresie letnim trwają liczne remonty. Przebudowy mają miejsce między innymi na ulicy Niedźwiedziej, Wileńskiej, Marynarskiej, Grzybowskiej, Światowida, Łuckiej czy Zabranieckiej. Ogólnie, w stolicy trwa jednocześnie kilkadziesiąt remontów dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *