Warszawskie poidełka

Oddział Warszawski SARP wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana ogłosił właśnie konkurs na opracowanie koncepcji stołecznych poidełek. Takie mają się już niebawem pojawić w strategicznych punktach miasta.

Wszystkim mieszkańcom stolicy i turystom, którzy chętnie odwiedzają Warszawę ma zostać zapewniony bezpłatny dostęp do wody pitnej. Cały projekt zostanie zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego i zakłada organizację 25 takich punktów.

Już teraz wiadomo, że poidełka pojawią się między innymi na Starym Mieście, na Placu Bankowym, Placu na Rozdrożu, Placu Konstytucji, u zbiegu ulic Dobrej i Tamka czy na bulwarach nad Wisłą. Dokładna lista konkretnych miejsc zostanie wskazana po rozstrzygnięciu konkursu.

Sam konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych rozwiązań technologicznych, dzięki którym z poidełek będzie można korzystać w pełnym komforcie. Już teraz wiadomo, że będą one montowane na hydrantach podziemnych.

Cały projekt wchodzi w zakres akcji „Pij Warszawo”, którego pomysłodawcą jest Maciej Czapliński z Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zwycięzcę poznamy już w połowie kwietnia tego roku. Komisja, w której skład wchodzi dziesięciu specjalistów wyłoni trzy najlepsze projekty. Ich autorzy otrzymają 20, 15 oraz 10 tysięcy złotych. Nagrodą będzie też zaproszenie do negocjacji w ramach opracowania dokumentacji projektowej.

Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, poidełka z czystą wodą pitną pojawią się już w czerwcu. Z całą pewnością przydadzą się podczas wakacyjnych upałów.

One thought on “Warszawskie poidełka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *