Trzecia IKEA w Warszawie

Dla wszystkich wielbicieli zakupowych szaleństw mamy dobrą wiadomość. Już niedługo, w Warszawie powstanie trzecia IKEA. Centrum handlowe szwedzkiego koncernu ma zostać otwarte na Woli, tuż przy Połczyńskiej 4, nieopodal Fortu Wola. Obecnie znajdujące się tam centrum handlowe zyska nową nazwę – Galeria na Woli. Sama IKEA zajmie zaś jej większą powierzchnię, bo aż 24 tysiące metrów kwadratowych. Pierwsi klienci będą mogli zrobić tam zakupy już w pierwszym kwartale 2018 roku.

O konieczności organizacji kolejnego sklepu IKEA na terenie Warszawy mówi sama prezes sieci. IKEA w Jankach i Markach każdego roku odwiedza prawie 7 milionów ludzi. Widać więc, jak ogromne jest zapotrzebowanie na produkty sieci w tym regionie Polski.

Przypomnijmy, że IKEA pojawiła się w Polsce w roku 1990 roku. Pierwszy sklep otworzono na Ursynowie, ale już po kilku latach przeniesiono go do ścisłego centrum Warszawy. W kolejnych latach powstał sklep w Jankach i w Markach, które funkcjonują do dzisiaj.

Na terenie całego kraju powstało już 10 sklepów IKEA. W Polsce funkcjonuje też Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które zarządza sklepami na terenie Europy, między innymi w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Bułgarii czy na Węgrzech.

Warto zaznaczyć, że IKEA w Galerii na Woli będzie pierwszym sklepem, którego powierzchnia będzie wynajmowana od zewnętrznego dewelopera. Do tej pory, wszystkie placówki należały do Grupy IKEA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *