Tramwajem na Nowodwory

Tramwaj numer 2 jeździ od dzisiaj na Nowodwory. Linia tramwajowa wzdłuż ulicy Światowida ma dokładnie 1,5 kilometra. Wszystko za sprawą nowego torowiska tramwajowego po zachodniej stronie Białołęki. Tramwaj numer 2 jeździ od przystanku Metro Młociny do Nowodwory.

Uroczyste otwarcie linii nastąpiło w niedzielę 26 lutego. W ciągu dnia na nowej trasie kursowały zabytkowe tramwaje, którymi można było jeździć za darmo. Od poniedziałku jeżdżą tędy już nowoczesne składy Jazz Duo. Przekonać się o tym mogli wszyscy ci, którzy skorzystali z nowej komunikacji, jadąc na przykład rano do pracy. Pasażerowie potwierdzają, że takie kursy są potrzebne. Widać to chociażby po zatłoczonych wagonach. Do tej pory tramwaj numer 2 jeździł tylko do przystanku Stare Świdry. Teraz łączny odcinek przejazdu wynosi 7 kilometrów, a czas podróży to średnio 14 minut.

Co ciekawe, tramwaje numer 2 mają jeździć w godzinach szczytu już co 4 minuty, poza szczytem co 6 minut, w weekendy co 8 minut. Nowa, krótka trasa to nie koniec zaplanowanej inwestycji. Władze miasta zapowiadają, że już w 2019 roku tramwaje dojadą jeszcze dalej, dokładnie do pętli Winnica (nieopodal ulicy Modlińskiej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *