Suszenie owoców – czy przydaje się w przetwórstwie żywności?

suszarnia warzyw

Wielu specjalistów w dzisiejszych czasach twierdzi, że suszarnia do warzyw i owoców powinna być obowiązkowym wyposażeniem każdego zakładu przetwórstwa żywności. To bardzo dobre podejście, gdyż suszenie produktów żywnościowych pozwala zachować je zdatne do spożycia przez dłuższy czas, a także zatrzymuje w nich wszelkie składniki odżywcze. Nowoczesna suszarnia owoców w zakładzie produkcyjnym pozwala także na przyśpieszenie pracy, gdyż proces suszenia odbywa się automatycznie, a w kolejnych etapach wysuszoną żywność można zapakować na taśmie produkcyjnej do opakowań zbiorczych.

Jak zbudowana jest suszarnia do warzyw i owoców?

Suszarnia owoców i warzyw to dość proste urządzenie, które składa się z trzech podstawowych elementów składowych, a mianowicie:

  • zespołu grzewczo-wentylacyjnego,
  • komory suszarniczej,
  • wózków załadowczych.

Zanim zdecydujesz się na zakup takiej maszyny, koniecznie zadbaj o to, aby suszarnia do warzyw i owoców miała stabilne miejsce do jej ustawienia. Wystarczy twarde i równe podłoże, a suszarnia owoców będzie wydajnie pracować bez ryzyka występowania jakichkolwiek problemów.

Zasada suszenia w profesjonalnych suszarniach jest naprawdę prosta. Po umieszczeniu żywności w komorze suszarniczej, należy ustawić odpowiednią temperaturę. W wyniku podgrzewania komory następuje osuszanie owoców i warzyw, które finalnie będą charakteryzować się naprawdę niskim poziomem wilgotności – to zapobiega psuciu się żywności i daje możliwość jej dłuższego przechowywania w opakowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *