Sposób na oszczędności? Mieszkania deweloperskie!

mieszkanie od dewelopera

Analizując rynek nieruchomości, wiele osób może wystraszyć się bardzo wysokich cen rynkowych. Zakup nowych lokali w dużych miastach pochłania obecnie ogromne koszty. Warto więc szukać sposobów na to, aby końcowe wydatki choć trochę obniżyć.

Bez wątpienia pomocne okaże się dobre rozeznanie w rynku, dzięki któremu zyskamy świadomość, od czego tak naprawdę zależą ceny. W sieci wiele mówi się na przykład o tym, czy lepszym wyborem okaże się mieszkanie od dewelopera czy może lokal kupiony przy pomocy pośrednika. Ta pierwsza opcja pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mieszkania deweloperskie – dlaczego się to opłaca?

 

Sprawa wydaje się prosta. Zakup mieszkania od dewelopera nie wiąże się bowiem z koniecznością zapłaty prowizji dla biura nieruchomości. Czy jest ona wysoka? W zależności od umowy wynieść może od 2% do nawet 5%. Niby niewiele, ale gdy dokonamy stosownych obliczeń szybko przekonamy się, o jakich dokładnie kwotach mówimy. Załóżmy bowiem, że chcemy kupić mieszkanie za 600 tysięcy złotych. Ile wyniesie prowizja? Od 12 do nawet 30 tysięcy złotych! Choć taka opłata nie będzie miała znacznego wpływu na wysokość raty kredytowej, z pewnością warto rozważyć sposób na jej uniknięcie.

Pozwalają na to oczywiście mieszkania deweloperskie. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do wielu uznanych firm, które nie tylko oferują nowoczesne mieszkania, ale również świadczą pomoc podczas realizacji całej transakcji. Dotyczyć może ona nawet wsparcia w ramach procedury kredytowej. Dzięki temu kupno nowego mieszkania może wydać się znacznie łatwiejsze.

Co jednak najważniejsze, nie musimy martwić się prowizją, która zwiększy nasze wydatki. Należy przy tym pamiętać, że niektórzy pośrednicy pobierają także opłaty dodatkowe. Jest to więc kolejna pułapka, o której należy pamiętać. Niezależnie od ostatecznej decyzji, zawsze warto zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób napisana została umowa i czego dokładnie dotyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *