Skuteczny sposób na odstraszanie gołębi

Gołębie są często uważane za uciążliwe ptaki, które mogą zaatakować ludzi i zanieczyścić okolice. Gołębie to jedne z najbardziej rozpowszechnionych ptaków na świecie. Są one łatwe do rozpoznania dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi i kolorystyce. Jednak niektóre osoby uważają je za urocze i życzliwe. Są one również znane ze swojego spokojnego temperamentu. Gołębie żyją w różnych środowiskach, od lasów po miejskie dachy. Są one łatwe do żywienia, ponieważ jedzą prawie wszystko.W każdym razie, jeśli masz problem z gołębiami i chcesz się ich pozbyć, oto kilka sposobów:

1. Zrób hałas: Gołębie lubią spokój i cichy środowisko. Dlatego też hałas może je odstraszyć. Spróbuj więc grać głośną muzykę lub nagrywać dźwięki i odtwarzać je w okolicy, w której gołębie się pojawiają.

2. Zmień środowisko: Jeśli gołębie mają w zwyczaju lądować na twojej posesji lub wokół twojego domu, postaraj się zmienić środowisko. Posyp piasek lub kamienie w miejscach, w których gołębie się pojawiają.

4. Użyj ptaków drapieżników: Jeśli masz możliwość, postaraj się hodować ptaki drapieżniki, takie jak kruki czy wrony. Ptaki te mogą pomóc w ochronie twojej posesji przed gołębiami – w mieście może to być nieco kłopotliwe, więc możemy spróbwać gołębie nieco oszukać.

Na rynku istnieją firmy, które sprzedają ptaki do odstraszania gołębi– to figurka w kształcie ptaka drapieżnego, często nie do odróżnienia przez gołębie od żywego ptaka. Instynkt każe im trzymać się od takiego ptaka z daleka. Dzięki temu gołębie przestaną zanieczyszczać Twój parapet czy balkon.

Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest fakt, że nie krzywdzi się ptaków i jest stosunkowo niedrogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *