Rezonans magnetyczny kręgosłupa – najważniejsze wskazania

rezonans magnetyczny kręgosłupa

Współczesny tryb życia zdecydowanie sprzyja chorobom i urazom kręgosłupa. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza osoby wykonujące pracę siedzącą. Brak ruchu, zła dieta, niewłaściwa postawa – wszystko to może doprowadzić do mniej lub bardziej poważnych schorzeń, którymi w końcu trzeba się zająć. Ich właściwą diagnostykę umożliwi rezonans magnetyczny.

Jest to jedno z tych badań, które zapewnia dostęp do pełnego obrazowania wewnętrznych organów. Dzięki temu, lekarz specjalista jest w stanie określić ich stan, a także wskazać najlepsze dostępne leczenie. To samo tyczy się chorób kręgosłupa.

Kiedy wykonywany jest rezonans?

Do najważniejszych wskazań dla tego typu badania należą przede wszystkim wszelkie dolegliwości bólowe. Zwłaszcza te, które pojawiły się z powodu wypadku bądź urazu. Rezonans magnetyczny kręgosłupa pozwala na wykrycie między innymi zwichnięcia stawów międzykręgowych. To oczywiście nie wszystko. Wspomnieć należy również o diagnostyce wszelkich chorób zwyrodnieniowych, przepukliny, osteoporozy i wad postawy. Tego typu badania są niezwykle ważne także dla dzieci. Rozwój młodego organizmu jest niezwykle istotny, dlatego wszelkie odstępstwa i problemy mogą wpłynąć na późniejsze życie młodego człowieka. Rezonans pozwoli je wykryć i skorygować.

Nie należy przy tym zapominać, że rezonans kręgosłupa to także sposób na wykrycie pierwotnych i przerzutowych guzów nowotworowych. Metoda ta jest więc niezwykle ważna dla wielu lekarzy specjalistów. Są oni bowiem w stanie na bieżąco obserwować to, w jakim stanie znajduje się organizm człowieka.

Jeśli chcesz skorzystać z rezonansu, ale obawiasz się dużych kolejek, skorzystaj z oferty klinik prywatnych. Korzystają one z nowoczesnej aparatury, przeprowadzając rezonans bez skierowania. Jest to więc najlepszy sposób na to, aby w możliwie najkrótszym terminie odkryć źródło bólu lub innego rodzaju dolegliwości. Zwłaszcza gdy utrzymują się one przez długi czas lub regularnie powracają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *