Lekarz internista a lekarz rodzinny – jak wybrać odpowiedniego lekarza?

internista grunwald

Bardzo często myli się lekarza medycyny ogólnej z lekarzem internistą, są to jednak dwie różne specjalizacje. Lekarz zajmujący się chorobami wewnętrznymi, mający wzgląd na cały organizm to właśnie internista. Poznań czy przykładowo Warszawa przez to, że są dużymi miastami i mają dużo placówek medycznych ma znacznie większy dostęp do specjalistów z tej dziedziny. Internista postrzega chorego całościowo i niekiedy kwalifikuje do konsultacji z lekarzem innej specjalizacji. Interna to nauka obejmująca choroby wewnętrzne osób dorosłych, a także diagnostykę, leczenie i ogólną kontrolę zdrowia, zajmuje się tym lekarz internista. Poznań jest siedzibą Instytutu Mikroekologii, w którym przyjmują liczni specjaliści w tej dziedzinie.

Lekarz rodzinny, natomiast ma nieco szerszy ale bardziej ogólny zakres świadczeń, obejmujący m.in. poradnictwo, ocenę ogólnego stanu zdrowia, diagnozowanie i często leczenie doraźne. Najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza rodzinnego z przeziębieniem i jednostkami chorobowymi niewymagającymi konsultacji specjalistycznych. W trudniejszych przypadkach kieruje się pacjenta np. do lekarza internisty.

Internista (Poznań)- z czym możesz się zgłosić?

Internista zajmuje się diagnozowaniem schorzeń i dolegliwości dotyczących układu:

  • krążenia,
  • pokarmowego,
  • moczowo-płciowego,
  • nerwowego,
  • a także chorób metabolicznych czy alergicznych.

Jeśli zmagasz się z objawami takimi jak: kaszel, gorączka, bóle głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, zaburzenia nastroju możesz zgłosić się do internisty. Po postawieniu wstępnej diagnozy lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych (np. morfologia, lipidogram), obrazowych (np. USG) czy badań np. moczu. Internista może również zlecić konsultację z lekarzem innej specjalizacji. Po odpowiedniej diagnozie pacjent może pozostać pod opieką internisty lub zależnie od rozpoznania konsultować się z lekarzem innej specjalizacji (np. w przypadku rozpoznania cukrzycy z diabetologiem). Oprócz tego można kontynuować leczenie pod okiem internisty w przypadku diagnozy chorób autoimmunologicznych, zaburzeń z funkcjonowaniem układu odpornościowego czy też chorób o podłożu zapalnym, gastroenterologicznym , skórnym. Zakres działań lekarza internisty jest bardzo szeroki, więc zawsze warto posiłkować się opiniami innych pacjentów czy lekarzy.

Lekarz internista prywatnie-Poznań

Lekarz internista w Poznaniu, przyjmujący prywatnie to m.in. dr Mirosława Gałęcka, która jest również założycielką Instytutu Mikroekologii. Instytut oferuje prywatną opiekę internistyczną na wysokim poziomie, wystarczy umówić się na wizytę pod numerem (61) 862 63 35. Jest możliwość odbycia konsultacji telefonicznej jak i stacjonarnej. Dobry internista to specjalista posiadający duże doświadczenie w pracy nierzadko z trudnymi przypadkami, charakteryzujący się empatią i chęcią pomocy. Jeśli potrzebny Ci jest dobry internista w Poznaniu i potrzebujesz opieki wysoko wykwalifikowanego specjalisty- Instytut Mikroekologii jest miejscem, którego szukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *