Książęca para z wizytą w Polsce

Zaraz po odwiedzinach amerykańskiego prezydenta do Polski przylatuje książęca para, William i Kate. Do Warszawy przylatują dokładnie 17 lipca. Tego samego dnia w Pałacu Prezydenckim ma przywitać ich Prezydent Duda oraz Pierwsza Dama. Książe i Księżna mają zamiar zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. W obiekcie spotkają się z wojennymi weteranami i zapalą znicz dla upamiętnienia ofiar wojny.

Tego samego dnia spotkają się jeszcze z młodymi przedsiębiorcami, którzy stawiają pierwsze zawodowe kroki jako innowacyjne startupy. Spotkanie z nimi odbędzie się w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem mają jeszcze zaplanowany spacer po Łazienkach Królewskich oraz spotkanie z ambasadorem Wielkiej Brytanii.

To nie koniec wizyty książęcej pary. Chociaż w Warszawie zabawią tylko jeden dzień, to kolejne są zaplanowane na pobyt w Gdańsku. Najpierw William i Kate udadzą się do Sztutowa, gdzie znajduje się Muzeum Stuthoff – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Później udadzą się na Stocznię Gdańską i na gdańską Starówkę. Zaplanowano dla nich wizytę w najlepszej pierogarni, zwiedzanie wystawy bursztynów, książęca para zostanie poczęstowana również legendarnym, gdańskim likierem Goldwasser.

Para spędzi w Polsce dwa dni. Z Gdańska znowu przybędzie do Warszawy, ale tylko na nocleg. Kolejnego dnia rano William i Kate wybiorą się do Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *