Jaka podłoga zamiast płytek ceramicznych?

posadzki żywiczne

Według światowych projektantów płytki ceramiczne odchodzą powoli do lamusa. Na ścianach zastępuje je coraz częściej beton, naturalny kamień, cegła albo drewno. Na podłodze tak samo funkcjonalne stają się posadzki żywiczne. Warto poznać współczesne możliwości, dzięki którym stworzymy wnętrze nie tylko modne, ale też doskonale praktyczne, z którego w pełnym komforcie będziemy korzystać przez długie lata.

Dlaczego nie warto kłaść płytek?

Płytki ceramiczne mogą być mrozoodporne, do tego w pełni odporne na rysowanie, ciężar i pękanie. Nie ujmujemy im dobrych właściwości, natomiast nie można potwierdzić, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Przede wszystkim problemem stają się fugi, które nie tylko trzeba cyklicznie czyścić, ale te mogą te się kruszyć, przez co trzeba je uzupełniać.

Architekci, którzy zajmują się projektowaniem nowoczesnych przestrzeni, potwierdzają także, że dzisiaj o wiele ładniej wyglądają posadzki żywiczne bez łączeń, takie, które wyglądają jak jedna, duża tafla. Takie rozwiązanie sprawdza się, kiedy mamy zamiar optycznie powiększyć dane wnętrze.

Posadzki z żywic jako alternatywa

Eksperci wskazują na nowy trend, który w Polsce staje się już powszechnym rozwiązaniem. O ile jeszcze do niedawna posadzki żywicowe stosowano jedynie w przestrzeniach publicznych, fabrykach, halach magazynowych czy garażach, tak dzisiaj stosuje się je z powodzeniem w domu, gdzie doskonale zastępują posadzki dekoracyjne. Wszystko dlatego, że ich koszt nie jest wyższy od innych podłóg, a już na pewno nie od płytek ceramicznych. Do tego żywica jest antypoślizgowa, łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na pękanie, rysowanie, ścieranie, działanie wody, niskie i wysokie temperatury. Z powodzeniem można kłaść taką posadzkę nie tylko w pomieszczeniach wewnętrznych, ale też tych na zewnątrz, na przykład na niezadaszonym tarasie czy balkonach.

Należy też wspomnieć, posadzki z żywicy mogą zdobić pomieszczenie. Taką podłogę można barwić na dowolny kolor, do tego dodawać drobinki, które pięknie się mienią.

Inwestorzy, którzy właśnie teraz zaczynają urządzać własne nieruchomości, powinni stawiać nie tylko na funkcjonalność poszczególnych elementów. Ważna jest również estetyka, indywidualny gust oraz moda. Nie da się ukryć, że nowe wnętrza mają być zgodne z trendami, a większość właścicieli mieszkań stawia dzisiaj na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Tylko takie pozwolą cieszyć się komfortem codziennego funkcjonowania we własnych „czterech kątach” przez kolejne, długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *