Idealny pokój dla dziecka

architekt wnętrz Białystok

Pokój dziecka musi spełniać jednocześnie kilka funkcji, więc jego urządzenie wcale nie jest łatwą sprawą. W takiej przestrzeni ma znaleźć się kącik do zabawy, wypoczynku, ale też nauki. Warto przy tym wspomnieć, że najczęściej jest to pokój o niewielkim metrażu, co sprawia jeszcze większy problem.

Coraz więcej rodziców decyduje się na współpracę z ekspertami, takimi jak architekt wnętrz. Białystok, Poznań czy Warszawa, bez względu na miasto, pomieszczenie, które ma być królestwem najmłodszych, musi być urządzone zgodnie z ustalonym schematem. Pokój ma być kolorowy, ale jednak nie może rozpraszać podczas nauki czy zasypiania. Świetnym wyborem są pastelowe kolory, uniwersalna biel bądź jedynie niewielki element dekoracyjny w postaci intensywnej barwy. Warto brać pod uwagę indywidualne zainteresowania dzieci. Dziewczynki będą zachwycone ścianą z brokatem, chłopcy zaś zadowoleni będą z naklejki z samochodem.

Każdy projektant wnętrz potwierdzi także, że każda strefa w dziecięcym pokoju powinna być wyraźnie oddzielona. Chodzi o to, by kącik do nauki nie łączył się na przykład z miejscem do zabawy.
Wygodne łóżko z ulubioną pościelą, biurko z dobrze dopasowanym fotelem, miękki dywan, szafa, niskie komody czy pudła na zabawki to niezbędne elementy każdego dziecięcego pokoju. Wszystkie elementy można dzisiaj dobierać zgodnie z ulubionym stylem. Ważne, by pokój był przytulny, komfortowy i przyjazny na tyle, by dziecko chciało w nim chętnie spędzać czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *