Dzień Bez Skarpetek 2021

Dzień bez skarpetek 2021

21 października obchodzimy zabawne i wyjątkowe święto – Narodowy Dzień Pamięci o Zagubionych Skarpetkach. Jest to czas, aby pożegnać się z wszystkimi pojedynczymi skarpetkami, tymi, których pary przepadły w nieznane. Gdzie trafiają wszystkie zaginione skarpetki? Czy istnieje dla nich niebo? To pytanie ludzie próbują rozwiązać od wielu stuleci. Odpowiedź na to pytanie może nigdy nie zostać znaleziona, a życie będzie toczyć się dalej. Jak smutno stracić tak bliskiego przyjaciela! Jednak dla wszystkich miłośników skarpet mamy dobrą wiadomość. Można świętować dzień bez skarpetek przewrotnie i nadać nowe życie skarpetkom bez pary. W dalszej części artykułu przedstawiamy kilka pomysłów na kreatywne zabawy z osamotnionymi skarpetkami. 

Dzień Bez Skarpetek 2021

Jaka jest historia Dnia Bez Skarpetek?

Dzień Bez Skarpetek ma dość dziwną historię – został stworzony przez Thomasa Roya i jego żonę. Thomas Roy to aktor, którego można było zobaczyć w filmie 12 małp jako ulicznego kaznodzieję, a następnie w 2009 roku w filmie The Answer Man, mrocznej komedii o alkoholizmie i odwyku.

Jednak pomimo dziwnej i raczej mrocznej przeszłości, jak w przypadku wielu świąt takich jak to, wszystko sprowadza się w zasadzie do dobrej zabawy. Jak obchodzić to zabawne święto? Czytajcie dalej, a sprzedamy Wam kilka pomysłów jak wykorzystać osamotnione skarpetki. Istnieje wiele zabawnych sposobów jak Ty i Twoje dzieci mogą świętować ten zabawny dzień. 

Kreatywne sposoby na świętowanie Dnia Bez Skarpetek. 

Ach tak, skarpetki. Kochasz je. Nosisz je. Masz parę na każdą okazję. Możesz je podarować lub kolekcjonować, pokazać je w stroju lub założyć na warstwę dla ciepła. Co jednak zrobić gdy jedna skarpetka z pary zaginie? Cóż, świętowanie Dnia Bez Skarpetek jest całkiem proste. Po pierwsze wyruszasz w świat ze stopami nieskrępowanymi, niewięzionymi w skarpetki. Daj swoim stopom wolność. Po drugie Dzień Bez Skarpetek przypomina o zagubionych skarpetkach. Wykorzystaj porzucone skarpetki i zrób z nich coś pięknego. 

 

Oto kilka kreatywnych sposobów na celebrowanie tego szczególnego dnia:

 

  • Zrób pacynki lub maskotki ze skarpetek,
  • Zamień je w szmatki do ścierania kurzu,
  • Po prostu podejmij decyzję, że już nigdy nie będziesz nosić dopasowanych skarpetek,
  • Przerób je na zabawki do żucia dla zwierząt domowych, 
  • Zrób ze skarpetek ocieplacze na nadgarstki,
  • Wykonaj małpkę lub węża ze skarpetek,
  • Wypełnij skarpetkę fasolą, nagrzej ją, użyj jako termoforu,
  • Wypełnij skarpetki ryżem i zrób z nich stopery do drzwi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *