Czym podlewać kwiaty?

zbiornik na deszczówkę

Planujesz organizację przydomowego ogrodu, a może zasadziłeś już pierwsze rośliny? Pamiętaj, że te, by mogły rosnąć, kwitnąć i cieszyć oczy, potrzebują odpowiedniego nawadniania. Niestety, panująca susza nie pozwala na dostarczanie wystarczającej ilości wody opadowej. Co więcej, ogród musi być właściwie odżywiany, przydaje się więc nie tylko dobra ziemia, ale też dodatkowy nawóz. Przedstawiamy kilka wskazówek, które dotyczą podlewania kwiatów w przydomowym ogródku.

  1. Nigdy nie podlewaj kwiatów wodą z kranu, a na pewno nie rób tego bezpośrednio po nalaniu jej do konewki. Po pierwsze, kranówka jest zbyt zimna, po drugie zawiera ogrom niekorzystnego chloru i innych związków chemicznych, które nie mają dobrego wpływu na rośnięcie kwiatów i ich bujne kwitnienie.
  2. Nigdy nie podlewaj ogrodu w ciągu dnia, w pełnym słońcu. W ten sposób po prostu poparzysz ich liście. Woda też szybko wyparuje i roślinność nadal będzie nienawodniona. Podlewanie powinno odbywać się wczesnym rankiem, a najlepiej po zachodzie słońca.
  3. Dobieraj ilość wody do gatunku roślin. Niektóre potrzebują silnego nawadniania, inne nie lubią zbyt dużej ilości wody.
  4. Wykorzystuj do podlewania deszczówkę. Zbiornik na wodę deszczową nie jest dużym wydatkiem, za to pozwoli Ci wygenerować oszczędności z tytułu zużycia wody, deszcz jest przecież darmowy. O tym, dlaczego zbiornik na deszczówkę jest konieczny w przydomowym ogrodzie, świadczą jeszcze inne fakty. Taka woda zawiera najwięcej dobroczynnych wartości odżywczych i działa na kwiaty jak nawóz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *