Coraz więcej Ukraińców kupuje mieszkania w Polsce

lokale usługowe lublin

Do Polski zjechało już blisko 3 miliony Ukraińców. Większość z nich przyjechała do nas w celach zarobkowych, by móc wreszcie prowadzić godne, bezpieczne życie w komfortowych warunkach. Z przyjazdu obcokrajowców cieszą się polscy przedsiębiorcy, którzy wreszcie mogą rozwijać swoje biznesy, zatrudniając coraz większą liczbę pracowników. Nie ma wątpliwości, że obywatele Ukrainy wypełniają „dziurę” po Polakach, którzy wyjechali z ojczyzny na Zachód.

Z przyjazdu Ukraińców do Polski cieszy się szczególnie branża budowlana i deweloperska. Nie tylko dlatego, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy ochoto podejmują pracę na budowach, ale także dlatego, że zarabiając coraz więcej, stać ich na kupowanie u nas mieszkań. Co ciekawe, tylko w ubiegłym roku Ukraińcy kupili w naszym kraju ponad 7 tysięcy nieruchomości. To dwa razy więcej aniżeli latach ubiegłych. Warto przy tym zaznaczyć, że mieszkania nabywane są przez nich głównie w celach inwestycyjnych i przeważnie w dużych miastach.

Jakie najchętniej Ukraińcy kupują mieszkania? Lublin, Warszawa czy Kraków, wszędzie trend jest jednakowy. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości dwupokojowe, o metrażu około 55 metrów kwadratowych. Chętnie wybierane są nieruchomości na przedmieściach, ponieważ wysoki standard jest tam oferowany w niższej cenie.

Warto wskazać, że Ukraińcy coraz częściej decydują się na zakładanie w Polsce swoich biznesów, dlatego też kupują lokale usługowe. Lublin i każde inne miasto na terenie naszego kraju może się dzięki temu rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *