Budujesz dom? Zastanów się nad przydomową oczyszczalnią ścieków

oczyszczalnia ekologiczna przydomowa

Nie każda wolnostojąca nieruchomość może być podłączona do miejskiej sieci oczyszczalni. To przede wszystkim domy, które budowane są na terenach o rozproszonym budownictwie, czyli takim, na których takie przyłącza są po prostu nieopłacalne. Inwestorzy powinni stawiać na innowacyjne technologicznie rozwiązania, a tradycyjne szambo już dawno odeszło do lamusa.

 

Oczyszczalnia ekologiczna jest dzisiaj odpowiedzią na współczesne zapotrzebowania. Nie tylko jest przyjazna dla środowiska, a więc nie generuje toksycznych związków, jakie mogłyby przedostawać się do gruntu. Jest również w pełni wydajna i oszczędna, patrząc na finanse.

Na jaką przydomową oczyszczalnię ścieków stawiać? Do wyboru są oczyszczalnie 3 komorowe, ale również takie z 1 albo 2 komorami. Wybór zależy od indywidualnych preferencji inwestora oraz ilości ścieków, jakie generuje gospodarstwo domowe. Ważne jest, by stawiać na ekologię.

Projekt przydomowej oczyszczalni powinien być sporządzony jeszcze na etapie projektowania domu. Taką inwestycję trzeba planować równocześnie, by znaleźć odpowiednie miejsce na jej montaż – warto, by znalazła się z daleka od nieruchomości. Należy też uwzględnić cały system podłączenia, bo przecież wszystko musi działać sprawnie i w pełnym komforcie dla domowników. Takie mogą być oczyszczalnie przydomowe. Piaseczno i wiele innych podmiejskich miejscowości już dawno się o tym przekonało, a ich mieszkańcy, którzy postawili na ekologię, nie widzą żadnej różnicy w korzystaniu z sanitariatów, patrząc na porównanie miejskiej kanalizacji i oczyszczalni ścieków od tych indywidualnych, przydomowych, które funkcjonują niezależnie i samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *