Biologiczne oczyszczalnie ścieków – z jakich technologii korzystają?

przemysłowe oczyszczalnie ścieków

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie oczyszczania ścieków pozwalają na skuteczne usuwanie szkodliwych substancji bez negatywnego wpływu na środowisko. Z tego właśnie powodu przemysłowe oczyszczalnie ścieków tworzone są obecnie w nieco inny sposób niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Zwłaszcza że na rynku działa wiele uznanych firm, które dostarczają tego typu rozwiązań, gwarantując przy tym pełne wsparcie na każdym etapie realizowanego procesu budowy i instalacji.

W ten sposób powstają biologiczne oczyszczalnie ścieków. W ich przypadku wykorzystywane są technologie, o których jeszcze jakiś czas temu nie mogło być mowy. Warto więc je pokrótce omówić, tak aby zrozumieć, na co obecnie przedsiębiorstwa mogą się zdecydować.

Technologie biologicznego oczyszczania ścieków

 

Jak można się domyślić, ich dobór jest zależny od wielkości zakładu, a także specyfiki branży, w której działa. Nieco inne rozwiązania zalecane są dla przemysłu chemicznego i energetycznego niż na przykład spożywczego. Z czego więc skorzystać może oczyszczalnia ścieków przemysłowych?

To między innymi:

  • Reaktory z ruchomym złożem biologicznym – np. AnoxKaldnes MBBR. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne usuwanie stężeń ChZT,/BZT, amoniaku i azotu.
  • Reaktory biologiczne z membranami zanurzeniowymi – przeznaczone są do odzysku i ponownego wykorzystania ścieków
  • Biologiczne filtry napowietrzane – gwarantują skuteczne usuwanie zanieczyszczeń biodegradowalnych.

Oczyszczanie ścieków przemysłowych często realizowane jest również poprzez połączenie procesu tlenowego z beztlenowym. Wszystko to pozwala na oczyszczanie ścieków o dużej zawartości związków organicznych. Jak więc widać, rozwiązań jest sporo. Z tego właśnie powodu warto decydować się na współpracę ze sprawdzonym partnerem, gwarantującym dostęp do najlepszych systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *