Bieg dla Aleppo

„Biegam dobrze dla Aleppo” – to właśnie pod tym hasłem odbędzie się niedzielny bieg wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Bieg ma nawiązywać do historii stolicy Polski i Aleppo, bo przecież w 1944 Warszawa również została zrównana z ziemią. Co więcej, ochotnicy mają wspólnie przebiec 3 tysiące kilometrów, bo to właśnie taka odległość dzieli oba miasta.

W biegu może wziąć udział każdy. Wystarczy przyjechać pod Pałac Kultury i Nauki 29 Stycznia. Organizatorzy akcji, czyli Fundacja Maraton Warszawski przewidują, że każdy przebiegnie wokół obiektu 6 razy. To trasa zakładająca 10 kilometrów dla każdego biegacza (jedna runda wokół PKiN to średnio 1600 metrów). Każdy otrzyma specjalny licznik, dzięki któremu będzie mógł sprawdzić, ile dokładnie kilometrów przebiegł.

Zapisy do biegu już trwają. Chętni mogą zapisać się online, wpłacając opłatę startową – zebrana suma zostanie przekazana na pomoc mieszkańcom zniszczonego Aleppo. Można również zakładać własne profile i organizować zbiórkę pieniędzy pod hasłem #BiegamDobrze.

Organizatorzy całej akcji zachęcają, by na bieg założyć białe koszulki, bo biel oznacza pokój i przeciw wobec militarnym akcjom – nieopodal startu zorganizowane zostaną szatnie dla biegaczy. Ma to być akcja, która pokaże solidarność z poszkodowanymi w Aleppo.

Co istotne, „Biegam Dobrze dla Aleppo” wspiera polski Caritas oraz Polska Akcja Humanitarna. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00 i ma trwać około półtorej godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *