323 000 złotych na miesięcznice smoleńskie

Dokładnie tyle wydano w Styczniu i Lutym tego roku na organizację tzw. miesięcznic smoleńskich, które pod Pałacem Prezydenckim organizuje co miesiąc Jarosław Kaczyński. Pieniądze te pochodzą z naszych podatków.

Wiele osób zastanawia się, kiedy miesięcznice smoleńskie przestaną być organizowane i na Krakowskim Przedmieściu zapanuje wreszcie ład. Mamy odpowiedź! Sam Jarosław Kaczyński potwierdza, że nie będzie uczestniczył w tego rodzaju wydarzeniach dopiero wtedy, gdy wzniesione zostaną pomniki, o które wnioskuje oraz wtedy, gdy śledztwo smoleńskie wykaże wszystkie nieprawidłowości.

10 dnia każdego miesiąca zbierają się pod Pałacem Prezydenckim osoby, które nie zgadzają się z tym, że katastrofa smoleńska była wypadkiem. Przychodzą, by wysłuchać przemówienia Prezesa, który ma w tej sprawie status pokrzywdzonego, więc dysponuje najświeższą wiedzą z zakresu całego postępowania.

Wyliczmy – koszty takich spotkań są ogromne, a za całość płacą podatnicy. Na miesięcznice sprowadzana jest wojskowa asysta honorowa, organizowany jest przemarsz, odbywa się też msza święta. Nad bezpieczeństwem wszystkich zgromadzonych czuwało już łącznie prawie 2 000 funkcjonariuszy policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *