Co najchętniej jedzą Warszawiacy?

dietetyk warszawa

Niestety, chociaż dietetycy potwierdzają, że dieta Polaków ulega znacznej poprawie i coraz więcej z nas zwraca uwagę na zdrowy styl życia, a więc również zdrowe jedzenie, to nadal naszym głównym menu są fast foody.

To fakt, coraz częściej wybieramy dania wegańskie, coraz chętniej kupujemy ekologiczne produkty. Mamy świadomość wszechogarniającej nas chemii i codziennym jadłospisem staramy się wprowadzić w nasze życie zdrowe nawyki żywieniowe.

To jednak nie wystarcza. Nadal rzadko korzystamy z profesjonalnych porad medyka, jakim jest dietetyk. Warszawa pod tym względem nadal pozostaje daleko w tyle, biorąc pod uwagę inne miasta Europy. Prawda jest jednak taka, że tylko specjalista jest w stanie przygotować dla nas optymalną dietę, która w sposób indywidualny będzie korzystnie wpływać na nasze funkcjonowanie.

Najnowsze badania wykazały, że przeważnie gubi nas pośpiech i pęd życia. Jeszcze do niedawna długie kolejki w porze lunchu ustawiały się pod budką z kebabem. Dzisiaj wybieramy nieco inne potrawy, ale nie oznacza to, że są one zdrowsze. Tak popularne food trucki oferują nam rozmaite dania przygotowane na szybko. I co z tego, że w burgerze występuje mnogość warzyw, skoro pomiędzy dwa kawałki bułki ląduje ociekający tłuszczem kotlet, który polewany jest dodatkowo nadmiarem sztucznych sosów?

Okazuje się również, że na dietę Warszawiaków ogromny wpływ ma po prostu moda. Kilka lat temu masowo zajadaliśmy się sushi i to była akurat zdrowa opcja. Dzisiaj z jednej strony panuje trend na warzywne koktajle z jarmużu, z drugiej zajadamy się pizzą.

Dietetycy przestrzegają również, by dobrze analizować składy poszczególnych dań. Z pozoru zdrowa potrawa może być przyrządzona ze składników kiepskiej jakości. Statystyczny Warszawiak wydaje na obiad w restauracji około 40 złotych. Przyznacie, że nie jest do zbyt duży wydatek, za który można oczekiwać dobrze skomponowanego menu? Widać wyraźnie, że chcemy oszczędzać nie tylko czas, ale również pieniądze. Niestety odbije się to już niedługo na naszym zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *